EtusivuAjankohtaistaKirkolliset toimituksetTyömuodotKun tarvitset tukeaTietoa seurakunnastaYhteystiedot

Yhteystiedot

Kirkkoherranvirasto

Tapulinlahdentie 2, 43500 Karstula

p. (014) 429 4410, fax (014) 461 191
karstula.khvirasto@evl.fi

Avoinna ma 9-12  ti 9-12  

to puhelinpäivystys 9-12

ke ja pe suljettu 

 

Päivystävä pappi

ma ja to 9-12 p. 014 429 4420


Diakoni

ma 16-17 ja ke 9-11 p. (014) 429 4430

 

Seurakunnan kiinteistöt

Kirkko p. 040 540 1228 (Tuula Leppänen)

Seurakuntatalo p. 0400 291 792 (Satu Kemppainen) 

Hinkalon leirikeskus

 

Työntekijät

Maria Lyly

 

 

Kappalainen

Maria Lyly

040 570 5318

maria.lyly@evl.fi

 

Seppo Tiainen

 

 

Kirkkoherra

Seppo Tiainen

040 515 5991

seppo.tiainen@evl.fi

  Elina Ahvenjärvi

Diakoni
Elina Ahvenjärvi 

040 586 4120 elina.ahvenjarvi@evl.fi

 Päivi Kokko

Nuorisotyönohjaaja             

Päivi Kokko

040 586 4130

paivi.kokko@evl.fi

 Sanna Poikonen

Lastenohjaajat

040 591 6409

 

  Sanna Poikonen  

 

 

 

 

 

 Jouni Mäkinen

 

Kanttori
Jouni Mäkinen

0400 934 154

mailto:jouni.makinen@evl.fi%20

     

 


Kirsi Hietamäki 
Tuula Leppänen  

Seurakuntamestari
Tuula Leppänen

tuula.leppanen@evl.fi

040 540 1228

Kari Kemppainen

Talouspäällikkö
Kari Kemppainen

014 429 4451/040 506 2408

kari.kemppainen@evl.fi

Sirkka Piispanen

 

Taloussihteeri
Sirkka Piispanen

014 429 4450

sirkka.piispanen@evl.fi

 

 

Leena Lamminen-Sorsa

Toimistosihteeri, kirkkoherranvirasto Leena Lamminen-Sorsa

leena.lamminen-sorsa@evl.fi

 

   

 

Satu Kemppainen

 

Emäntä
Satu Kemppainen

040 029 1792

satu.kemppainen@evl.fi